Czy detox w domu jest możliwy?

Wraz z pojawieniem się wiosny chętniej decydujemy się na zrzucenie kilku kilogramów, ćwiczenia fizyczne oraz różnego rodzaju diety. Po zimie nasze organizmy nie czują się zdrowo. Brak nam  lekkości. Jak szybko i skutecznie możemy wrócić do swojej masy ciała? Jak sprawić, aby włosy, skóra i paznokcie były zdrowe i lśniące? Warto na początek przeprowadzić detox organizmu. Na czym polega i czy jest bezpieczny? Detox można z powodzeniem przeprowadzić w domu i jest to najlepszy z możliwych sposobów, aby skutecznie oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Jak powstają toksyny? Ich źródłem są złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednio dobrane diety. Złogi są efektem spożywania w dużych ilościach przetworzonej żywności, tłustych potraw, alkoholu, a nawet kofeiny. 

 

Kiedy warto zastosować detox w domu?

 

Zauważyliście ziemistą cerę, osłabione włosy i brak chęci do działania? To oznaki, które informują nas o zalegających toksynach w organizmie. Dlatego warto rozpocząć nie tylko zdrowy, ale i smaczny detox organizmu za pomocą pełnowartościowych soków, zup lub koktajlów. Połączenie owoców i warzyw bogatych w witaminy, minerały, pierwiastki oraz antyutleniacze dokładnie oczyszczą organizm ze złogów. 

 

Na czym polega detox sokowy?

 

Decydując się na detox sokowy, trzeba być przygotowanym na to, że przez jakiś czas będziemy spożywać wyłącznie soki, których zadaniem jest zastąpienie tradycyjnych posiłków. Detox polega na przyjmowaniu pięciu soków dziennie. Nie wolno omijać lub opuszczać soku o danej porze. Dlatego nie ma tutaj miejsca na lenistwo! Codzienne przygotowywanie różnorodnych soków jest zajęciem czasochłonnym i wieloetapowym. Przygotowania należy zacząć od kupienia warzyw i owoców bez konserwantów. Następnie w odpowiednich proporcjach trzeba je właściwie przygotować i włożyć do blendera lub sokowirówki. Pamiętajmy, że każda porcja musi mieć odpowiednią liczbę mililitrów. Jeżeli nie macie czasu na poszukiwania świeżych owoców i warzyw, sprawdźcie ciekawą propozycję detoxu w domu, którą znajdziecie tutaj https://juicyjar.pl/produkty/detoksy

 

Dla kogo jest detox organizmu?

 

Czy każdy może zdecydować się na detox organizmu? Tak! Soki ze świeżych owoców i warzyw są dla wszystkich! Fanów zdrowego stylu życia nie trzeba do nich namawiać, bo stanowią one najczęściej jeden z pięciu pełnowartościowych posiłków. Detox poleca się osobom, które marzą o tym, aby uzupełnić niedobory witamin. Dzięki sokom poczujecie się lekko, a Wasze enzymy trawienne lepiej poradzą sobie z przyjmowanymi posiłkami. 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *