Czym jest dieta bezglutenowa i dieta sokowa?

Coraz więcej osób ma problem z nietolerancją glutenu czy składników pszenicznych, a objawia się to przykrymi w skutkach dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak przewlekłe zmęczenie, biegunki oraz mdłości, bóle głowy i zmiany na skórze. W tym przypadku zaleca się zastosowanie diety bezglutenowej, która polega na wyeliminowaniu z jadłospisu produktów zawierających gluten. Nie każdy ma czas przygotowywać sobie samodzielnie posiłki, dbając dodatkowo o zalecane ograniczenia. Z tego względu na popularności zyskuje zastosowanie specjalnie przystosowanej diety pudełkowej, którą skomponować można według własnych potrzeb.  

Czemu warto wyeliminować lub ograniczyć gluten?

Nietolerancję glutenu może wywoływać celiakia, alergia na pszenicę lub uczulenie na gluten. Nasilenie objawów bywa różne, lecz w wielu przypadkach, aby się ich pozbyć, zalecane jest całkowite wyeliminowanie z diety produktów zawierających gluten. Często glutenu nie mogą spożywać osoby zmagające się z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Ograniczenie glutenu pozytywnie wpływa na zrzucenie zbędnych kilogramów. Spożywanie w większej ilości produktów, które go nie zawierają, jak owoce i warzywa, pozwala zachować odpowiednią masę ciała i z tego względu dużą popularnością cieszy się dieta sokowa (Kraków).

Kto powinien skorzystać z diety bezglutenowej?

Wiele osób, które powinny zrezygnować ze spożywania produktów zawierających gluten lub je ograniczyć, korzysta z opcji diety pudełkowej. To wygodne rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić czas, a jednocześnie wpływa pozytywnie na zdrowie, gdyż dieta jest specjalnie przystosowana, a posiłki dostarczane regularnie o tych samych porach. W produkty bezglutenowe bogata jest także dieta modelek ze względu na fakt, że pozwala zachować odpowiednią masę ciała i szczupłą sylwetkę. Co więcej, nie powoduje takich dolegliwości, jak wzdęcia czy inne problemy jelitowe.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *