Szukamy firmy cateringowej z dietą pudełkową — na co zwrócić uwagę?

Decydując się na dietę pudełkową, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, które pozwolą wybrać najlepszy wariant. Poza kalorycznością trzeba określić jeszcze kilka innych parametrów, aby mieć pewność, że wybrana dieta pudełkowa bezglutenowa lub inna, będzie tą najlepszą. Co powinniśmy wiedzieć nie tylko o sobie, ale także o firmie cateringowej, a dokładniej o serwowanych przez nią posiłkach?

Wariant, który będzie najlepszy dla zdrowia

Decydując się na dietę pudełkową, warto kierować się swoim zdrowiem i potrzebami organizmu, a nie modą na określony rodzaj, np. dietę bezglutenową, czy bez laktozy. Pamiętaj, że eliminacja jakiegokolwiek składnika pokarmowego powinna być poparta badaniami. Jeżeli zatem nie masz żadnych problemów zdrowotnych — nie musisz eliminować alergenów lub nie chorujesz na przewlekłe choroby, gdzie określona dieta jest w stanie pomóc w walce z nimi, a jedynie chcesz się zdrowo odżywiać, wybierz dietę standardową, która pozwoli Ci jadać zbilansowane posiłki, dostarczające wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych.

Jeżeli jednak cierpisz na jakieś schorzenie lub jesteś uczulony na określone produkty, nie pozostaje Ci nic innego, jak wybrać taką dietę, która nie tylko dostarczy Ci wszystkich odpowiednich składników, ale także wyeliminuje to, czego nie możesz jeść. W tym wypadku warto sprawdzić, czy firma cateringowa, którą wybrałeś oferuje diety, które zakładają taką eliminację. Jeśli tak, nie będziesz musiał dodatkowo eliminować produktów z podstawowej diety, którą wybrałeś. Jeżeli zatem nie jadasz mięsa, wybierz dietę pudełkową wegetariańską lub wegańską, a jeśli uczulony jesteś na gluten i białko krowie — zdecyduj się na dietę bezglutenową i dietę bez laktozy. Pozwolą Ci one wyeliminować składniki, których nie możesz lub nie powinieneś spożywać. Aby wybrać odpowiednie posiłki, które będą Ci smakować, przetestuj kilka firm cateringowych i wybierz tą, która w 100% spełni Twoje oczekiwania. 

Catering dietetyczny w Trójmieście

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *